Левски е отборен шампион на България по бокс

Силен финал в Стара Загора донесе титлата

Левски спечели отборната титла на България по бокс за тази година. Столичният клуб оглави крайното класиране след втория кръг на Държавното лично-отборно първенство, което се проведе в Стара Загора. Шампионатът завърши днес с финалните срещи във всички категории.

 

Медалите решиха битката за първото място

През състезателната седмица боксьорите на Левски показаха стабилна форма и постоянство, което им донесе 3 златни и 2 бронзови медала. Този актив се оказа решаващ и позволи на тима да изпревари БК Червен бряг в общото подреждане.

Отборът от Червен бряг също се представи силно в Стара Загора, записвайки 2 златни, 1 сребърен и 2 бронзови отличия, но остана на втора позиция в крайното класиране.

 

Битка до последно за място на подиума

Третото място зае клуб Бокс за всички. Неговите състезатели стигнаха до 1 златен и 2 сребърни медала, което им осигури място сред водещите отбори в първенството.

 

Специални награди за индивидуални постижения

След края на шампионата бяха връчени и индивидуалните отличия. Специалните купи бяха предоставени от домакините от БК Боруй.

За най-техничен боксьор беше определен световният вицешампион Рами Киуан (75 кг), а приза за най-перспективен състезател заслужи Семион Болдирев в категория до 85 кг.

Държавното първенство в Стара Загора предложи оспорвани двубои и качествен бокс, а Левски си тръгна с най-важното – отборната титла.

Свързани новини

Коментари

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Сподели статия

Последни

Подкрепете Gerena.bg