Анализът след дербито с ЦСКА
Треньорът на Левски Хулио Веласкес говори пред медиите преди неделното гостуване на Монтана в 16-ия кръг на Първа лига. Испанецът се върна към поражението от ЦСКА и подчерта, че не желае да обсъжда теми, свързани с евентуална титла през май, защото смята подобни разговори за ненужни и прибързани.
Той обясни, че след дербито е направен общ анализ на мача, като е наблегнато на второто полувреме, където динамиката е липсвала, играта е била накъсана, а ситуацията не е позволявала отборът да наложи стил. Веласкес отново подчерта уважението си към съперника и добави, че Левски също носи вина за това, че не е използвал добре възможностите си.
Монтана – съперник, който не разчита на рушене
Испанецът сподели, че е анализирал играта на Монтана и е впечатлен от това, което тимът показва, когато разполага с пространство и топка. По думите му съперникът не е отбор, който залага на единствено прекъсване на играта, а умее да създава положения, особено по фланговете.
Веласкес подчерта, че Левски трябва да бъде внимателен при преходите, тъй като Монтана може да накаже всяка грешка в чуждата половина. Все пак фокусът остава върху играта на Левски – контрол, висока линия на натиск и диктуване на темпото.
Отлична подготовка, но с кадрови проблеми
Треньорът сподели, че последните две седмици са били изключително продуктивни. Отборът е тренирал на високо ниво, а енергията в групата е „невероятна“. Въпреки това има и негативни новини – Карл Фабиен и Ради Кирилов са контузени, а Марин Петков е наказан и пропуска двубоя.
За спора със скамейката и детайлите в подготoвката
На въпрос за моментната му реакция след дербито, когато ритна скамейката, Веласкес отказа коментар с кратко: „Следващия въпрос“.
Той разкри, че е обърнато специално внимание на тъчовете на Монтана, които често се превръщат в опасни ситуации, подобни на корнер. Левски знае какво да очаква и ще се опита да предотврати подобни статични моменти още в зародиш.
За националния отбор и позитивната енергия
Испанецът присъства на победата на България над Грузия и призна, че се е зарадвал за триумфа. За него е важно играчите да се връщат от националните си отбори с добро настроение и самочувствие.
Относно атмосферата в Левски, Веласкес обърна внимание, че отношението на футболистите към тренировките е безупречно, а това създава среда, в която отборът може да расте постоянно.
„Мечтите са за феновете, моята работа е настоящето“
В края на пресконференцията Веласкес заяви, че е грешка да се говори за титли и сценарии, свързани с месец май – както заради непредсказуемостта на футбола, така и заради личния му опит, че животът се променя за миг.
Той подчерта, че феновете имат право да мечтаят, защото играчите им дават поводи за това. Но неговата отговорност е да държи отбора концентриран върху следващия мач – този срещу Монтана.
„Ако останем скромни и съсредоточени, резултатите ще дойдат. Всичко друго е следствие от това, което правим днес“, завърши треньорът на Левски.



















