Веласкес готви промени за дербито: Левски ще изглежда различно срещу ЦСКА-София

Левски се издъни на „Тича“ и отпадна на четвъртфиналите за Купата на България. Сините обаче нямат много време да ближат рани, защото трябва да се стягат за дерби. Сблъсъкът с ЦСКА-София е в неделя от 14:00 часа. За него треньорът Хулио Веласкес ще направи поне 4 промени в сравнение с единайсеторката, на която заложи срещу Черно море (0:1). В сблъсъка испанският специалист заложи на нова двойка дефанзивни халфовете – новите попълнения Георги Костадинов и Гашпер Търдин, а наред с това бе направил и цели три рокади в защитата. Този негов ход се прие за странен, след като в първите 3 шампионатни двубоя начело на тима, той заложи на еднакви стартови състави.

„Направихме някои промени, така бяхме преценили. Имахме нужда от малко по-различен тип футболисти срещу Черно море, а пък и играем три двубоя за 10 дни. Така че имахме нужда от ротация. Имаме достатъчно широк състав и можем да балансираме кога едни да заменят други. Въпросът обаче е, че не успяхме да продължим“, каза Веласкес след поражението от Черно море.

 

В центъра на защитата срещу ЦСКА-София ще се върне Кристиан Димитров, а на пейката ще седне Келиан ван дер Каап. Като ляв бек ще действа Майкон, а капитанът Цунами ще бъде върнат в полузащитата. Очаква се да стартира и Патрик Мислович. Промени се задават в нападението, което почти не постави под напрежение защитата на Черно море.

Свързани новини

Коментари

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Сподели статия

Последни

Подкрепете Gerena.bg
Левски София | Синята медия на България
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.