Бившият футболист на Левски Стефан Велев смята, че „сините“ напълно заслужено са стигнали до шампионската титла през сезона.
Пред „Спортен Таралеж“ той заяви, че успехът не е дошъл случайно, а е резултат от всичко, през което клубът е преминал през последните години.
Постоянството направи разликата
Според Велев най-голямото оръжие на Левски е било постоянството. Той призна, че не е очаквал отборът да поддържа толкова стабилно ниво през целия сезон, но именно това се е оказало решаващо.
Бившият национал допълни, че е имал колебания по време на плейофите, особено в периода, в който тимът на Хулио Веласкес не успя да победи Лудогорец. Въпреки това натрупаната по-рано преднина се оказа достатъчна.
Левски взе точките, които другите изпуснаха
Велев подчерта, че титли не се печелят само в директните сблъсъци с основните конкуренти. Според него Левски е направил най-важното – взел е нужните точки срещу отборите от долната половина на класирането.
Той посочи още, че Лудогорец е подценил сезона, а ЦСКА е започнал много слабо. Това е дало шанс на „сините“ да изградят аванс, който в крайна сметка се оказа решаващ.
„Време беше Левски и ЦСКА да се съживят“
Бившият халф смята, че Левски и ЦСКА са клубове, които винаги трябва да гонят високи цели. По думите му българският футбол има нужда от силни грандове, но и от повече родни играчи в техните състави.
Според Велев именно така националният отбор може да получи по-солидна основа и повече футболисти, готови за високо ниво.
Велев съжалява за пропуснатия шанс преди 13 години
Стефан Велев призна, че все още съжалява, че не е успял да стане шампион с Левски преди 13 години. Той смята, че тогавашният състав не е бил по-слаб от сегашния, но титлата така и не е дошла.
В края на изказването си Велев изрази надежда, че следващият сезон ще бъде още по-интересен. Според него моментното състояние на водещите отбори обещава по-силно първенство, а феновете трябва да гледат и подкрепят българския шампионат.


















