Местните медии остават предпазливо оптимистични преди реванша
Румънското издание ProSport направи подробен разбор на загубата на Университатя Крайова с 0:1 от Левски в София. Основният извод е ясен – гостите са започнали твърде неуверено, а „сините“ са се възползвали още в началните минути.
Според медията попадението на Димитров в осмата минута е задало посоката на целия двубой. Крайова е показала повече смелост и самочувствие след почивката, но по-доброто представяне не е довело до промяна в резултата.
„Левски не е непреодолим“
В анализа се подчертава, че шансовете на румънския тим остават напълно реални. ProSport смята, че Левски не изглежда като съперник, който не може да бъде преодолян, но Университатя ще трябва да подходи много по-смело в реванша.
Румънците отдават поражението най-вече на прекалено предпазливото начало. Именно липсата на увереност в първите минути е позволила на домакините да вземат инициативата и да стигнат до ранния гол.
Поглед към старото съперничество
Изданието поставя мача и в по-широк контекст, като припомня традиционното футболно съперничество между България и Румъния.
Акцентът пада върху 1994 година, когато и двете държави разполагат със силни национални отбори и са сред водещите футболни сили. Според анализа именно тогава е достигнат върхът, след който започва дълъг период на спад.
В следващите години националните тимове губят позициите си, а клубовете рядко успяват да оставят трайна следа в Европа. ФКСБ и Лудогорец са посочени като редките примери, които напомнят за времето на Георге Хаджи и Христо Стоичков.
Голям залог след години на разочарования
Сблъсъкът между Левски и Университатя е представен като възможност за ново европейско начало за два клуба, които дълго време чакат сериозен международен успех.
Мечтата е достигане до груповата фаза на Шампионската лига, макар че и за двата отбора пътят дотам остава дълъг и труден.
Любопитен детайл от първия мач е разликата в стартовите състави. Левски започва само с двама български футболисти, докато Университатя залага на шестима румънци сред титулярите.
Реваншът ще изисква повече смелост
В Румъния очакват домакинската публика да даде сериозен тласък на Университатя във втория двубой.
Пред треньора Филипе Коельо стои задачата да намери по-работещо решение в атака. За да обърне развоя на сблъсъка, тимът му ще трябва да играе по-хладнокръвно, по-разумно и с по-голяма увереност.
Задачата остава постижима, но ProSport предупреждава, че при открита и директна игра Левски вече е показал известно предимство.


















