Дисциплинарната комисия към Българския футболен съюз наложи сериозни финансови наказания след последния кръг в efbet Лига, като най-голяма част от санкциите са насочени към ПФК Левски София.
„Сините“ ще трябва да заплатят над 5200 евро, което представлява почти цялата сума от глобите за клубовете през този кръг.
Санкции бяха наложени за използване на пиротехнически средства, изстреляни ракети, хвърлени предмети и обидни скандирания. Част от глобите са заради временно прекъсване на играта.
Другият санкциониран клуб е ЦСКА 1948, който получи значително по-малка глоба заради неактуална емблема на стадионното табло.
Междувременно от дисциплинарната комисия обявиха, че инцидентите от срещата между Черно море и Ботев Пловдив ще бъдат разгледани допълнително на следващо заседание.


















