Момичетата до 16 години на ВК Левски ще защитават шампионската си титла в държавните финали след впечатляващо представяне в квалификационния турнир.
Съставът на Нора Тонева премина без грешка през надпреварата в залата на Славия и заслужено завърши на първо място.
В последния ден „сините“ записаха две категорични победи с по 3:0 срещу ЦПВК и домакините от Славия, с което приключиха квалификациите с пълен актив от три успеха и девет точки. Така Левски си осигури директна квота за финалната фаза на шампионата през юни.
При юношите до 18 години обаче развръзката бе далеч по-болезнена. Тимът, воден от Десислава Величкова, постигна две победи в Разлог, но една загуба се оказа решаваща. „Сините“ останаха трети в крайното класиране, като отстъпиха място на Пирин Разлог единствено заради по-лошо геймово съотношение и приключиха участието си в първенството.


















