Левски явно удари джакпота с Майкон. Левият бек на „сините“ все по-често напомня, че не е просто човек за черната работа в отбрана, а сериозно оръжие и в предни позиции.
Бразилецът вече има показатели, които спокойно могат да притеснят част от офанзивните футболисти на тима.
Две асистенции в точния момент
При победата над ЦСКА 1948 в неделя Майкон изигра ключова роля, като подаде за два от головете. Така той закръгли впечатляващ баланс – 5 попадения и 5 асистенции от началото на сезона.
Статистика, която рядко се вижда от краен защитник.
Голмайсторски нюх от фланга
Майкон вече се е разписвал срещу ЦСКА 1948, Арда, Монтана, Спартак Варна и Ботев Враца.
Освен че бележи, той и създава – асистенциите му дойдоха в мачове срещу Монтана, Добруджа, Септември и отново срещу тима от Бистрица.
Конкуренция за нападателите
На фона на колебливите изяви на част от офанзивните играчи, включително и Карл Фабиен, приносът на Майкон изпъква още повече.
Левият бек не просто си върши работата в защита, а добавя скорост, острота и конкретика в атаката. И когато един защитник има директно участие в 10 гола, това вече не е случайност, а тенденция.
Ако продължава по този начин, Майкон може да се окаже един от най-ценните козове на Левски в решаващата част от сезона.



















