Есперанс де Тунис удари на камък
Левски е казал категорично „не“ на сериозна оферта за своя нападател Мустафа Сангаре. Според „SPORTS ZONE“, интерес към национала на Мали е проявил тунизийският гранд Есперанс, който тази година ще участва на Световното клубно първенство.
Африканците са предложили 1,5 милиона евро, но „сините“ дори не са обмисляли продажба.
Джентълменска договорка, но без сделка
Медиите твърдят, че двата клуба имали джентълменско споразумение – ако се появи оферта над пазарната стойност на Сангаре, тя да бъде обсъдена. Въпреки това на „Герена“ са твърди – малийският таран остава в състава.
Пътят на Сангаре до националния отбор
Сангаре пристигна в София преди година от португалския Варзим по настояване на Станислав Генчев. Оттогава изигра 47 мача със синята фланелка, в които реализира 11 попадения и записа 7 асистенции.
Добрите му изяви в Левски отвориха вратите и към националния тим на Мали.
Сезонът започна силно
Новата кампания също върви добре за 22-годишния нападател. В първите 4 мача той вече има 2 гола и една асистенция, като отново показва, че е сред ключовите фигури в атаката на Левски.


















