Левски излиза в дербито с ЦСКА с емблемата на „Мовембър“

„Сините“ застават зад кампания за мъжкото здраве

Левски обяви, че подкрепя глобалната инициатива „Мовембър“, посветена на мъжкото здраве и превенцията на сериозни заболявания.

 

Месец ноември традиционно се свързва с кампании за информираност относно рак на простатата, рак на тестисите и други тежки заболявания при мъжете, а „сините“ решиха да използват най-очаквания си мач, за да изпратят силно послание.

Специален детайл върху екипа за дербито

В дербито с ЦСКА Левски ще излезе с малък, но знаков акцент върху официалните си фланелки.

 

На единия ръкав на мачовия екип ще бъде поставен символът на „Мовембър“ – стилизирани мъжки мустаци. Тимът ще играе с тази визия през целия двубой срещу „червените“.

По този начин клубът не просто демонстрира съпричастност, но и използва голямата сцена на дербито, за да обърне внимание на тема, която засяга милиони мъже по света.

 

Посланието на клуба: футболът е важен, но здравето е над всичко

От „Герена“ подчертават, че инициативата, зад която застават, е много по-голяма от футбола.

Като клуб, който се определя като социално ангажиран, Левски за поредна година подкрепя „Мовембър“, с надеждата повече мъже да се замислят за профилактични прегледи и грижа за здравето си.

Посланието е ясно – колкото и важни да са резултатите, дербитата и купите, няма нищо по-ценно от здравето.

Свързани новини

Коментари

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Сподели статия

Последни

Подкрепете Gerena.bg