Левски дарява пари за три каузи

Левски обяви чрез официалната си Facebook страница, че се включва в благотворителна инициатива, свързана с дарение от привърженици на клуба. Средствата, предоставени от организираните фенове от „Ултрас Левски“, ще бъдат насочени към няколко социални каузи.

Фенско дарение, насочено към добро дело

Привържениците са събрали 5000 евро като признание за шампионската титла, спечелена от отбора и вече изложена във витрините на стадион „Георги Аспарухов“.

 

След разговори между спортното ръководство, треньорския щаб и футболистите е взето решение сумата да не бъде използвана за вътрешни цели, а да бъде дарена за благотворителност.

В инициативата са участвали спортният директор Георги Костадинов и капитанът на отбора Кристиан Димитров, които са присъствали на специално събитие, организирано от фенската организация.

Три каузи ще получат подкрепа

Клубът е решил средствата да бъдат разделени между три различни инициативи, насочени към деца и хора в нужда.

 

Първа кауза – подкрепа за Ивона Мачева

Най-голямата част от средствата – 2000 евро – ще бъдат насочени към 16-годишната Ивона Мачева, която се бори с рак на ларинкса.

Момичето се занимава с балет и лека атлетика, но в момента се нуждае от сериозна финансова подкрепа за лечението си. От клуба изразяват надежда, че събраните средства ще помогнат в борбата ѝ за живот.

 

Втора кауза – подкрепа за адаптирани спортове

1500 евро ще бъдат дарени на Спортен клуб „Адаптирани спортове“ към НСА.

Организацията работи с деца до 18 години с различни увреждания, като им осигурява възможност за спорт, социализация и рехабилитация. Част от средствата ще бъдат използвани за закупуване на бус, който да улесни транспорта им до тренировки и събития.

Трета кауза – помощ за спортен клуб за деца със специални потребности

Останалите 1500 евро ще отидат към Сдружение „Спортен клуб СОП Спорт Самбо за развитие“.

Клубът работи с деца със специални потребности и им помага да се развиват чрез спорт. Дарението ще бъде използвано за закупуване на необходим инвентар и оборудване за тренировъчния процес.

Послание за повече доброта

От Левски подчертават, че инициативата е част от по-широка социална ангажираност на клуба през последните години.

От „сините“ изразяват надежда, че жестът ще помогне не само финансово, но и ще вдъхнови повече хора да се включват в подобни каузи, защото добрите дела се разпространяват лесно, когато им се даде пример.

Свързани новини

Коментари

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

Сподели статия

Последни

Подкрепете Gerena.bg
Левски София | Синята медия на България
Privacy Overview

This website uses cookies so that we can provide you with the best user experience possible. Cookie information is stored in your browser and performs functions such as recognising you when you return to our website and helping our team to understand which sections of the website you find most interesting and useful.