Песента за Дойран продължава да вълнува родните меломани
Дни преди премиерата на новия албум на шведската метъл легенда Sabaton, вокалистът Йоаким Брьоден посети магазина HMV на Оксфорд Стрийт в Лондон. Видимо развълнуван от предстоящото издание, фронтменът проведе традиционната си среща с медиите, споделяйки очакванията си за албума и вдъхновението зад него.
Българска следа на събитието
И този път събитието не мина без участие от България. Сред присъстващите фенове бяха и родни почитатели на Sabaton, които лично изразиха благодарността си към групата за песента, посветена на Битката при Дойран – едно от най-силните парчета в дискографията на шведите, вдъхновено от българската военна история.
Песента продължава да събира възторжени реакции у нас и често се споменава като пример за това как международни изпълнители отдават заслужено признание на българското минало.
Йоаким с подарък от левскарите в Лондон
По време на срещата Брьоден получи и специален подарък от фен клуба на Левски в Лондон, за когото е известно, че има особено отношение към българската публика. В отговор фронтменът обеща, че песента за Дойран ще намери място в сетлиста на следващото турне на Sabaton.
Къде да намерите лимитираната плоча „Левски е вечен“
Българските фенове, които искат да се сдобият с лимитираното издание на винила „Левски е вечен“, могат да го намерят в книжарниците „Сиела“ – един специален спомен за всички, които обичат музиката, историята и синята идея.



















