Карл Фабиен дойде на „Герена“ с очаквания да бъде един от двигателите в атаката на Левски. Засега обаче французинът не успява да покаже нивото, което демонстрира със Славия, а причините са най-вече физически.
Тежък старт и проблеми от първия ден
От пристигането си през февруари 2025 г. Фабиен постоянно се бори с мускулни травми, които го извадиха от ритъм и му попречиха да се утвърди в състава. Именно това е и основната причина да не напомня на футболиста, който впечатляваше в „белите“.
Трансферът му не беше лесен – Левски се разбра сравнително бързо със Славия, но последва дълга сага с агентите му, настоявали за по-ниска откупна клауза. В крайна сметка сделката беше финализирана и „сините“ платиха 680 000 лева – сума, която рядко се вижда в бюджета на клуба.
Това превърна Фабиен в една от най-скъпите покупки на отбора в последните години, но засега вложението не се изплаща.
Статистиката е скромна – само две асистенции
През 2025 г. Фабиен е изиграл 23 мача във всички турнири, но е записал едва две асистенции. Едната от тях беше решаваща – подаването за изравнителния гол срещу Апоел Беер Шева в продълженията. Но общият принос остава твърде малък за футболист, струвал шестцифрена сума.
Надеждите остават, но времето тече
В клуба се надяват, че след като остави травмите зад себе си, Фабиен най-сетне ще покаже защо Левски инвестира толкова в него. Потенциалът му е безспорен, но феновете и ръководството вече очакват конкретни резултати.
Предстои да видим дали французинът ще обърне посоката и ще се превърне в ключов играч, или ще остане в графата „скъпо разочарование“.



















