Юношите до 20 години на ВК Левски затвърдиха доминацията на клуба през сезона, след като спечелиха шампионската титла след успех с 3:1 над ЦСКА във финала на държавното първенство.
В зала „Христо Ботев“ тимът на Христо Цветанов показа характер в решителните моменти и нанесе единственото поражение на „червените“ за кампанията.
Финалът предложи сериозна интрига, особено в третия и четвъртия гейм, когато напрежението бе огромно.
Въпреки спорни ситуации и натиск от съперника, „сините“ останаха стабилни и затвориха мача след решителна точка на Адриан Ганев.
Над всички бе Ерик Георгиев с 27 точки, а Николай Николаев доминираше на блокада. Индивидуалните отличия също отидоха при левскарите – Ерик Георгиев стана MVP, Петко Петков бе избран за най-добър разпределител, Димитър Добрев за либеро №1, а Николай Николаев за най-добър център.
Успехът е още по-впечатляващ, тъй като голяма част от юношите вече са част и от шампионския мъжки тим на Левски.


















