Полузащитникът на Лудогорец Ивайло Чочев за втора поредна година спечели приза „Футболист на Футболистите“. Отличието се определя чрез гласуване на всички играчи от Първа и Втора лига, което го прави едно от най-престижните индивидуални признания у нас.
33-годишният халф направи впечатляващ сезон с екипа на Лудогорец. Чочев записа 57 мача във всички турнири, отбеляза 20 попадения и добави още 5 асистенции, което му донесе убедителна победа в анкетата за сезон 2025/2026.
Левски също с силно присъствие
Непосредствено зад Чочев останаха двама от шампионския състав на Левски – Евертон Бала и Кристиан Димитров.
„Сините“ имаха повод за радост и при треньорите. Наставникът Хулио Веласкес бе избран за №1 сред специалистите след успешния сезон начело на столичния тим.
След него се наредиха Христо Янев от ЦСКА и Душан Косич от Локомотив Пловдив.
Кристиян Балов е №1 при младите
Нападателят на Славия Кристиян Балов спечели отличието за най-добър млад футболист. Младият талант изпревари двама играчи на ЦСКА – Петко Панайотов и Теодор Иванов, които останаха негови подгласници.
Признание и за женския футбол
При дамите наградата за най-добра футболистка отиде при Моника Балиова от шампионския тим на Лудогорец. След нея в класацията останаха Полина Ръсина от НСА и Рая Бонева от Локомотив Стара Загора.
За най-добър треньор в женското първенство за втора поредна година беше отличена Диана Динева. Наставничката на Локомотив Стара Загора затвърди добрата си работа и отново спечели вота на футболистките.
Подгласници на Динева станаха Валентина Господинова от НСА и Христос Доков от Лудогорец.
Победителите ще получат наградите си в началото на новия сезон
От Асоциацията на българските футболисти обявиха, че всички отличия ще бъдат връчени официално в началото на сезон 2026/2027.
Анкетата „Футболист на Футболистите“ вече 25 години остава единствената у нас, в която самите играчи определят най-добрите през сезона.


















