Треньорът на „сините“ с откровено интервю за Gazzetta dello Sport
Хулио Веласкес продължава да привлича внимание и извън България. Наставникът на Левски даде обширно интервю за едно от най-авторитетните спортни издания в Европа – италианската Gazzetta dello Sport. 44-годишният испанец се върна към важни моменти от кариерата си и очерта амбициите си начело на „сините“.
От мечта до професия
Веласкес признава, че треньорската професия никога не е била случайност за него. Още като футболист е бил обсебен от детайлите – движенията, тактиката, поведението на съперниците.
Любопитството и желанието да учи са го водили напред, а днес той гледа напълно фокусиран към настоящето си в Левски. Испанецът подчертава, че въпреки финансовото превъзходство на конкуренти като Лудогорец и ЦСКА, отборът му ще се бори до последно за шампионската титла.
Удинезе – кратък, но важен етап
Специалистът се върна и към престоя си в Серия А начело на Удинезе през 2018 година. Определя периода като изключително важен за развитието си, макар и да е бил кратък.
Веласкес говори с уважение за семейство Поцо и признава, че е искал повече време, за да наложи идеите си. Въпреки това не крие, че Италия е оставила дълбока следа в него – както лично, така и професионално.
Въпреки романтичните спомени, испанецът е категоричен – днес мислите му са изцяло насочени към Левски и борбата за първото място.
Историята с Родриго де Пол
Един от най-емоционалните моменти в интервюто е свързан с Родриго де Пол. Веласкес си спомня разговорите им по време на лагер в Австрия, когато аржентинецът мечтаел за националния отбор.
Испанецът му вдъхнал увереност, че ако продължи в същия дух, повиквателната ще дойде. Малко по-късно това се случва, а де Пол подарява на треньора си фланелка от първото си участие с Аржентина – спомен, който Веласкес пази и до днес.
Тактиката като начин на живот
Веласкес не крие, че живее с футбола 24 часа в денонощието. Почивката за него е относително понятие – гледа мачове постоянно, анализира и търси нови идеи.
В Италия е черпил вдъхновение от отборите на Сари, Де Дзерби, Гасперини и Конте, но когато трябва да посочи един треньор над всички останали, изборът му е ясен.
За Веласкес няма никой като Пеп Гуардиола – специалистът, който според него задава стандартите в съвременния футбол.
А докато следи и изучава най-добрите, испанецът остава здраво стъпил в настоящето – с Левски и с ясна цел: битка за титлата до последния мач.



















