Еуфорията около титлата на Левски остави сериозни поражения на стадион „Георги Аспарухов“. След бурните сцени по време на награждаването съоръжението е в тежко състояние, а в клуба вече са принудени да мислят за ремонти.
На този фон „сините“ имат късмет, че дербито с ЦСКА ще се играе на Националния стадион, а до края на сезона нямат други домакински мачове.
Феновете прекъснали шампионските празненства
По време на церемонията след титлата част от привържениците нахлуха към сцената и не позволиха на отбора спокойно да изживее момента. Играчите дори не успели да направят планираната шампионска обиколка.
Според информация от „Герена“ някои футболисти са останали и без медалите си, след като те били свалени директно от вратовете им в суматохата.
Теренът е тежко увреден
Най-сериозни са щетите по игрището. Десетки фенове са изрязвали чимове за спомен, а резултатът е терен, осеян с дупки.
От клуба описват състоянието му като критично, а възстановяването вероятно ще отнеме време и средства.
Изчезнали вещи и повредено оборудване
Освен пораженията по тревното покритие, липсват и част от съоръженията на стадиона. Откраднати са знамето на ветераните и таблото за смени, което се намирало край пистата пред сектор „В“.
Имало е и опити за изкъртване на вратите. Те не са били премахнати, но са сериозно деформирани и почти сигурно ще трябва да бъдат подменени.
Според хора, запознати със ситуацията, това може да доведе и до проблеми с дренажната, поливната и дори отоплителната система под терена.
Солени глоби за Левски
Проблемите за клуба не спират дотук. Левски е единственият отбор от Първа лига, получил няколко финансови санкции след последния кръг.
Общата сума на глобите надхвърля 5200 евро, като най-сериозното наказание е заради изстреляните ракети по време на двубоя с Лудогорец.
Треньорът Хулио Веласкес също е санкциониран – испанецът е получил официално предупреждение и парична глоба.


















