Габриел Москардо идва под наем от Париж – може да дебютира още тази седмица
Съперникът на Левски във втория кръг на Лига Европа – Брага, е на път да подсили халфовата си линия с играч на Пари Сен Жермен. Според информация на Le Parisien, португалският клуб ще вземе под наем Габриел Москардо, който не успя да се наложи във Франция.
От Коринтианс до ПСЖ… и после Реймс
19-годишният бразилец пристигна в ПСЖ през януари 2024 г. срещу 20 милиона евро плюс бонуси от Коринтианс, с договор до 2028 г. Веднага след трансфера беше изпратен под наем в Реймс, но там записа само шест мача и не остави трайна следа.
Изненадващо попадна в състава за Световното клубно, но…
Въпреки ограничените минути, Москардо беше включен от Луис Енрике в състава за Световното клубно първенство в САЩ. Там обаче не получи шанс да играе и прекара целия турнир на пейката.
Брага изпревари Бетис и действа бързо
За младия халф е имало интерес и от Бетис Севиля, но Брага се е намесила решително и очаква играча още през уикенда. Възможно е той да бъде представен пред феновете още утре вечер, когато португалците играят контрола със Селта Виго.
Как сделката се улесни? Следа води до Катар
Прехвърлянето става по-лесно благодарение на Катарския инвестиционен фонд, който притежава 22% от акциите на Брага. Именно той инвестира 19 милиона евро в клуба през 2022 г., а връзката с ПСЖ (също под катарски контрол) изглежда си казва думата.
Готов за битката с ЛевскиОчаква се Габриел Москардо да бъде картотекиран без проблеми за двубоите срещу Левски в Лига Европа. Това е сериозен ход от страна на Брага точно преди старта на европейската кампания.



















